HAMİLE MASAJI

Hamile masajı, çoğunlukla anne adaylarının hamilelik boyunca yaşadıkları tüm sıkıntıları en aza indirmek, daha rahat bir hamilelik dönemi geçirmelerini sağlamak adına yapılan, istenildiği takdirde hamilelik öncesinde ve sonrasında da uygulanabilen bir masaj türüdür.

Hamilelere yapılan masaj, ilerleyen dönemlerde uygulanmaya başlamakla birlikte, sırt ve bel ağrılarını, oluşan ödem ve şişkinlikleri gidermek amacını taşımaktadır. Hamile olan kişinin derin bir gevşeme yaşamasını da sağlayan bu yöntem, anne adayını psikolojik açıdanda olumlu etkilemektedir. Gerilim ve stresi azaltıcı hatta tamamen giderebilen etkisi de bulunmaktadır.

Hamile masajının yararları şöyledir; ilk aylarda ısınma hareketleri ile vücudun ve kasların rahatlamasını sağlar, daha sonraki aylarda bel, sırt ve bacak ağrılarını giderir, oluşan bacak krampları, mide yanmaları, genellikle bileklerde meydana gelen şişkinlikler, ciltte belirginleşen çatlaklar, varisler, hazımsızlık ve kabızlık gibi sindirim ve boşaltım sorunları, basur gibi belirtileri önemli derecede azaltır ve iyileştirir. Pelvik bölge ise kesinlikle masaj yapılmaması gereken bir bölgedir. Hamile masajının muhakkak uzman ve deneyimli kişiler tarafından uygulanması önerilmektedir.

Hizmetten yararlanmak veya daha detaylı bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.