KULUNÇ TEDAVİSİ

Kulunç tedavisi ve Kulunç nedir? Her yaş grubunda görülebilecek bir problem olup, sırtın üst bölgesinde bulunan kasları kötü kullanan herkesin yaşayabileceği bir sorundur. Yaşa ve cinsiyete bağlı değildir. Kulunç ağrıları genellikle; bilgisayar başında çalışanlarda, hemşirelerde, boyacılarda, memurlarda, kameramanlarda, aşırı spor yapanlarda meydana gelmektedir. Boyun ve sırtın aşırı kullanıldığı durumlarda kulunç ağrısı çekmek kaçınılmazdır.

Kulunç tedavisi birçok yöntem aracılığıyla gerçekleştirilebilir. Bu yöntemler içerisinde en çok masaj tedavisi tercih edilmektedir. Kulunç masajı, rahatsızlığın kaynağı saptandıktan sonra kaslardaki sertleşme, düğümlenme ve gerilmeleri çözmek, kişinin günlük hayatını olumsuz etkileyen ağrı şikayetlerini gidrmek amacı ile uygulanmaktadır. Masaj ilk aşamada problemi tamamen ortadan kaldırmayabilir. Bu, kuluncun şiddetine ve kaslardaki sertleşmeye bağlıdır. Düzenli uygulamalar ile kaslardaki gevşeme zamanla kendisini daha iyi göstereceği gibi, kişinin hayatına da olumlu yansımalar yapacaktır.

Kulunç masajı uygulaması, herkes için uygun olmaktadır ve dileyen herkes bu uygulamadan yararlanabilir. Kasların kötü kullanımı sonucunda ortaya çıkan bu problemin, günlük yaşantınızı etkilemesini istemiyor ve ağrılardan bir an önce kurtulmak düşüncesine sarıldıysanız bu uygulama tam size göre. Hizmet hakkında daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.