MEDİKAL MASAJ

Medikal masaj riskli durumlar hariç bütün hastalıklar için uygulanabilmektedir. Amacı ise kişinin yaşam kalitesini yükseltmek, psikolojik açıdan destek sağlamaktır. Genel olarak doktor tavsiyesi ile uygulanmaktadır.
Tıbbi masaj, hiçbir aletin tam olarak temas edemeyeceği noktada farkını göstermektedir. Elle yapılan masaj ile dokuların yenilenmesi ve onarımı daha etkin olarak sağlanmaktadır. Medical masaj pek çok rahatsızlık üzerinde pozitif gelişmeler sağlamaktadır. Bu rahatsızlıklar: kırık sonrası bakım, uzuv kayıpları, fibromiyalji hastalıkları, omurilik hastalıkları, siyatik sinir hastalıkları, ödem, bel ve boyun fıtığı, parkinson hastalığı, eklem ve kas ağrıları, omurga eğrilikleri / duruş bozuklukları, romatizmal hastalıklar gibi sayıca arttırılabilen durumlardır.
Medikal masajın kanıtlanmış etkileri ise mekanik ve fizyolokik olmak üzere; derinin elastikiyetini artırır, arteriyel dolaşımı artırır, biriken toksinlerin atılımını sağlar, fibrosis oluşumunu önler, hücre beslenmesini ve yenilenmesini sağlar, vücut direncini artırır, kas yorgunluğunu ve ağrıları azaltır, sinir sistemini uyarır, kireçlenmelerde etkilidir, scarların gevşemesini sağlar.
Tedavi sürecini hızlandıran ve sağlık kalitenizi yükselten medikal masaj hizmetinden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilir, daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. 
Daha fazla bilgi almak istiyorsanız buradan inceleyebilirsiniz